loading

تاریخچه سازه LGS


معرفی تاریخچه سازه ال جی اس

سازه ال جی اس که به اختصار (Light Weight Steel Frame ) که به معنای سازه فولادی نورد شده می باشد شروع ساخت سازه ال جی اس از سال ۱۸۵۰ ميلادی بر می گردد که با گذشت زمان و استاندارد های بدست آمده در این صنعت به شکل امروزی ازآن استفاده می شود و شروع استفاده از این سازه به سال 1380 بر میگردد و در حال حاضر از این سازه در تمام نقاط کشور از آن استفاده میگردد.

چرا از سازه ال جی اس استفاده کنیم ؟

رشد زیاد این صنعت در ساختمان به دلیل ویژگی های خاص و توانایی هایی که این سازه داراست منجر به برتری آن به دیگر سازه ها شده است این برتری نه در کشور ما بلکه در تمام کشور های دنیا شده است (البته این در مورد کاربری که این سازه دارد) که امروزه در تمام دنیا از این سازه استفاده میگردد حال نگاه کوتاهی می اندازیم در دیگر کشور های دنیا که از این سازه در ساخت ساز خود استفاده میکنند.

ویژگی سازه ال جی اس

√ سرعت اجرای ساخت بالا و پیش ساخته بودن متریال ها

عمر مفید ساختمان با ال جی اس

 زمان ساخت کوتاه

تمام قطعات در کارخانه پیش ساخته ، نصب سریع در محل، کاهش دوره ساخت و هزینه کار.

 عایق صوتی و حرارتی

در مقایسه با خانه سنتی، بهره وری انرژی ساختمان بیش از 75 درصد است. از یخبندان زمستانی و رطوبت در تابستان به طور موثر جلوگیری می کند، دمای محیط داخلی را حفظ می کند و در فصل زمستان گرم و در تابستان سرد می شود.

 مقاوم در برابر زلزله

خانه فولادی سبک می تواند در برابر باد 70 متر بر ثانیه معادل 17 درجه و زلزله 9 درجه مقاومت کند. مواد پرکننده دیوار داخلی پشم سنگ معدنی با چگالی بالا است که تا حدی درجه نسوز است.

سازه ال جی اس در کشور های دنیا

سازه ال جی اس در ایالات متحده آمریکا

این کشور به دلیل طوفانها و آب هوای خاص خود و گستردگی این کشور، استفاده از این سازه در حال حاضر برای حدود 70 درصد از ساخت جدید در ایالات متحده استفاده میگردد. نه تنها ساخت و ساز ال جی اس کاهش اتلاف هزینه را در بردارد چه در مرحله ساخت و ساز و چه در هزینه های نگهداری بسیار بهینه بوده، اما علاوه بر این حدود ۱۰۰٪ سازه های فولادی بازیافت می شود. در سال ۱۹۹۲ حدود ۵۰۰ خانه را با سازه ال جی اس ساختند، در سال گذشته ۱۰۰٫۰۰۰ خانه های با سازه ال جی اس ساخته شده اند ساخته شده است، و بازار به نظر می رسد مجموعه ای به ادامه برای خانه های فلزی رشد زیادی میکند.

سازه ال جی اس در ژاپن

در کشور ژاپن در سال های ۱۹۵۰ بیشتر به صورت خانوادگی در خانه با هم زندگی میکردند و بعد از جنگ جهانی دوم نیاز به مسکن در این کشور چنان حاد بود که بیش از ۴ میلیون خانه های جدید به طور فوری ساخته شده است. قبل از سال ۱۹۴۰ بسیاری از ساختمان از چوب ساخته شده اند و آتش سوزی در طول جنگ نابود شدند.

به دلیل محدودیت هایی که در کشور ژاپن وجود داشت با استفاده از این محدودیت ها، صنعت فولاد ژاپن شروع به تولید فولاد به عنوان یک جایگزین برای محصولات ساختاری چوبی به خانه های فولادی کرد و با دانشی که در این سالها بدست اورد استفاده از این سیستم در کشور بسیار مرسوم بوده است.

سازه ال جی اس در اروپا

در اروپا، که دارای کشورهای مدرن و صنعتی است که در آن تعدادی از تحولات سطح پایین و آپارتمان با استفاده از ساخت و ساز اسکلت فولاد در طول چند سال گذشته ساخته شده است. این خانه ها فولادی با استفاده از حداقل تعداد مصالح ساختمانی مونتاژ  اجرا شده است.

انگلستان

با توجه به نیاز به ساخت در این کشور و کمبود نیروی متخصص برا ساخت در شرکت های پیمانکاری در این کشور و افزایش تقاضا برای ساخت و ساز در زمان کمتر و کارآمدی بیشتر استفاده از این صنعت هم در کشور انگلستان بسیار با رشد روبرو بوده است و فولاد یکی از موثرترین راه برای پاسخگویی به این اهداف است که با اسکلت سازه فولادی برطرف میگردد.

نظرات غیر فعال شده اند.

      09369398365homeفروشگاه